Bahçeli'den Olcay Kılavuz sürprizi; Sinan Ateş cinayetinin kilit ismi seçilmesi zor sırada...

Mhp'nin 14 mayıs'ta yapılacak olan 28. Dönem Milletvekili seçimleri aday listesi açıklandı. MHP Genel Başkanı -Devlet Bahçeli'nin memleketi Osmaniye'den 1'inci sıradan aday olduğu listeye göre, mevcut 48 milletvekilinden 43'ü yeniden aday oldu, 5 milletvekili ise listede yer almadı.

BU KEZ 4. SIRADAN ADAY GÖSTERİLDİ

Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş  suikastında adı gündeme gelen Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz Mersin 4. sıradan aday gösterildi. Kılavuz, 2018 seçimlerinde birinci sıradan aday gösterilmiş ve MHP Mersin'de iki milletvekili çıkarmıştı.

 

KILAVUZ'DAN İLK AÇIKLAMA

Öte yandan sosyal medya platformu twiter'da Bahçeli'nin Kılavuz'un "Üstünü çizdiği" yorumları yapıldı. Kılavuz sosyal medya hesabından şunları söyledi; "Liderimiz Sn Devlet Bahçeli Bey'in takdir ve tensipleriyle 28.Dönem Milletvekilliği Seçimlerinde MHP Mersin Milletvekili adayı olan tüm dava arkadaşlarımıza tebriklerimi sunuyorum. Milletvekili adaylarımızın vatanımıza, milletimize, davamıza ve Mersinimize hayırlı olmasını diliyorum. Cenab-ı Allah yâr ve yardımcımız olsun. Liderimiz Sn Devlet Bahçeli Bey'in, kutlu davamızın, fedakar ve cefakar teşkilatımızın dün, bugün ve yarın emrinde ve hizmetindeyiz."