MHP Adana Milletvekili Aday Adayları 2023 Tam Listesi!

Rozeti Ömer Çelik Taktı. 

AK Parti'ye geçiş yaparak Saadet Partisi'nden istifa eden Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, AK Parti rozetini Parti Sözcüsü Ömer Çelik'in elinden aldı.

Rozet takma töreni, Ak Parti İl Binası’nda gerçekleştirilen bir programda yapıldı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeniden seçilmesi için var gücüyle çalışacaklarını ifade etti ve Kazım Özgan'ın partiye geçişine “hoş geldiniz” dedi.

Çelik ayrıca, Özgan'ın terör örgütleriyle kol kola yürüyen siyasetçiler hakkındaki eleştirilerine atıfta bulunarak, bu tutumun ibretlik bir durum olduğunu söyledi.

Kazım Özgan ise yaptığı konuşmada, AK Parti'ye geri dönmesine vesile olan Ömer Çelik’e, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür etti. Özgan, seçimin Türkiye ve Türk dünyası için çok önemli olduğunu belirterek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeniden seçilmesi gerektiğini vurguladı ve var gücüyle destek vereceğini söyledi.

Kazım Özgan'ın AK Parti'ye geçişi, siyasi kulislerde geniş yankı buldu. Özgan'ın, Saadet Partisi'nden AK Parti'ye geçiş yaparak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanında yer alması, Cumhur İttifakı'nın güçlenmesine katkı sağlayabilir.